MTS-PRVF3-TC15: Прилагодлив вентил за притисок за ферментатори 0-3 бар со чаша за вода (воздушна брава), TriClamp 1.5″ DN25 50.5mm | AISI 304
 99 без ДДВ
Апарат за прилагодлив притисок со чаша за вода (воздушна брава), без манометар, за ферментатори, за поставување и одржување на потребниот притисок во резервоарот. Исто така, бравата за ферментација е вклучена во овој дел за визуелно следење на процесот на ферментација во резервоарот. Поврзување: Долен приклучок DIN 32676 "Три стегач" ⌀50.5mm DN 25 / 1.5". Прилагодлив притисок во резервоарот од 0 бар до 3.0 бар со помош на регулацискиот шраф со пружината.
Опис
Фитингот MTS-PRVF3-TC15 вклучува:
  3. Цевка DN 25 / NW 25
  4. Долна врска: Диск DIN 32676 „Три стегач“ ⌀50.5mm DN 25 / NW 25 / 1,5″
Дополнителни информации
Тежина 10 кг
димензии 600 × 250 × 100 mm