katalog » Bryggerier, öl- och ciderproduktionsutrustning – produktkatalogen » BWM: Brewhouse wort maskiner » Alternativ för wortbryggmaskiner » WFI - Wort-filter » PFIN-25-070 : Filterinsats för rörfilterkropp DN25 – nät med hål på 0.70 x 0.70 mm, rostfritt stål
PFIN-25-070 : Filterinsats för rörfilterkropp DN25 – nät med hål på 0.70 x 0.70 mm, rostfritt stål
Filterinsatsen i rostfritt stål för rörfilterkropp DN25 (den raka versionen eller den vinklade versionen). Filtreringen sker genom ett rostfritt stålnät med många fyrkantiga hål med måtten 0.70 x 0.70 mm.
Rensa val
BESKRIVNING
Kännetecken:
Filtreringsinsatsen är lätt att ta bort och rengöra.
Det kompletta kompakta rörfiltret (kroppen och filtreringsinsatsen):
Obs: Filteringsinsatsen ingår inte i priset på filterkroppen.
Tekniska parametrar :
  • Kompatibel med: Rörfilterhus DN25 (Mejerikoppling / TriClamp)
  • Anslutning mellan filterkroppen och filterinsatsen: DIN 11851 DN50 (Mejerikoppling)
  • Längd på filterinsatsen (del med nätet av rostfritt stål): 284 mm
  • Inre filterkroppsdiameter: 52 mm
  • Fyrkantiga hål med måtten 0.7 x 0.7 mm