katalog » Bryggerier, öl- och ciderproduktionsutrustning – produktkatalogen » COM : Anslutningsmaterial » BLC : BALL LOCK-kopplingar » CBL-TC64BLPV: TriClamp-hålplugg (TC D=64mm/DN50/2″) med BALL LOCK-koppling och säkerhetsventil 1.0 bar
CBL-TC64BLPV: TriClamp-hålplugg (TC D=64mm/DN50/2″) med BALL LOCK-koppling och säkerhetsventil 1.0 bar
 32 exklusive moms
TriClamp-hålplugg (64 mm / 2 tum) med säkerhetsventil 1.0 bar och BALL LOCK-dryckeskoppling – en universell och lättanvänd lösning för alla kärl utrustade med en CLAMP 2 tum (64 mm) port.
BESKRIVNING
Huvudegenskaper hos TriClamp-ämnet (64 mm):
Universell användning – Lämplig för alla jäsningskärl utrustade med CLAMP 2″ (D=64 mm)-systemet.
Specifikationer:
  • Skivans diameter: 64 mm
  • Material: Högkvalitativt rostfritt stål AISI 304
  • Anslutning: BALL LOCK – dryckesinlopp/-utlopp
  • Säkerhetstryckventil 1.0 bar
  • Kompatibilitet: TriClamp 2″ (skiva D=64 mm)
Denna produkt är kompatibel med alla Kegland säkerhetsventiler:
FKRV-PRV : Övertryckssäkerhetsventil för jäsningsfat och kyvetter i rostfritt stål (Kegland)
Detaljer
Vikt 1 kg
Mått 100 × 100 × 100 mm