Каталогот » Пиварници, опрема за производство на пиво и јаболковина - каталог на производи » ТГС: Систем на технички гасови » COE: опрема за карбондиоксид » GPS1-PCM80: Еднонасочна станица за контрола на притисок на гасна линија со манометар, брзи спојки за црево од 1 mm | макс. 8.0 бари
GPS1-PCM80: Еднонасочна станица за контрола на притисок на гасна линија со манометар, брзи спојки за црево од 1 mm | макс. 8.0 бари
 37 без ДДВ
Панел од не'рѓосувачки челик со еднонасочен колектор за гасна линија (колифер за притисок) опремен со италијански регулатор на притисок со опсег од 1-0 бари и манометар од 8-0 бари. Брзи спојки за црева од 10 mm (8.0/5″).
Опис
Основни технички спецификации:
  • 1x влез за гас: Брз спојник за црево од 8.0 мм (5/16″)
  • Регулатор на притисок на гас – Максимален дозволен притисок на гас: 8.0 бари
  • Манометар 0-10 бар
  • Панел од не'рѓосувачки челик со дупки од 6.5 мм за лесно монтирање на ѕид.
  • Влезот и излезот за гас се опремени со брзи спојки за црево од 8 mm.
Пример за употреба:
Дополнителни информации
Тежина 1 кг
димензии 250 × 250 × 80 mm