Luettelo » Panimot, oluen ja siiderin tuotantolaitteet – tuoteluettelo » COM : Liitäntämateriaali » HSP: Letkut ja pehmeät putket » CWC-PFH1001-10VFE: Muovinen elintarvikeletku VinoFlex Easy vedelle/oluelle/maidolle/viinille 100-117mm 10bar
CWC-PFH1001-10VFE: Muovinen elintarvikeletku VinoFlex Easy vedelle/oluelle/maidolle/viinille 100-117mm 10bar
 115 ilman arvonlisäveroa
Joustava juomaletku kestomuovisella kannella rasvattomien ruokien imemiseen ja kuljetukseen, ftalaatitonta. Tarkoitettu käytettäväksi oluen, veden, viinin, siiderin, hedelmämehun, enintään 96 % alkoholin ja muiden elintarvikkeiden kanssa (ilman rasvapitoisuutta). Sisähalkaisija 100 mm, ulkohalkaisija 117 mm. Hinta lasketaan 1-mittarille ilman liitäntöjä (liittimet).
Tuotetiedot
Hajuton ja mauton sisäkerros.
Letku on suunniteltu asennettavaksi EASY SHELL -puristimilla.
Sisähalkaisija 100 mm, ulkohalkaisija 117 mm. Hinta lasketaan 1-mittarille ilman liitäntöjä (liittimet).
Vinoflex Easy -letkut viinitilalla
Puhdistus, desinfiointi, sterilointi muutaman minuutin ajan:
  • Vesi maksimilämpötilassa + 100 ° C
  • Höyry maksimilämpötilassa +110°C (pian max. +130°C)
  • 2 % typpihappoa max.+60°C
  • 2% peretikkahappo enintään + 60 ° C: ssa
  • 2% fosforihappo enintään + 60 ° C: ssa
  • 5% natriumhydroksidi + 50 ° C: ssa
  • Maks. 0.6-palkki
  • Paine max. 10 bar (räjähdyspaine 30 bar)
Letkun komposiittikerrokset:
Vahvistaminen: Erittäin luja synteettinen johto plus teräksinen helix-lanka.
Käyttölämpötila: F-40°C (-40°F) +120°C (+248°F).