CBC-SA600N : Halvautomatisk flaskepropmaskine (proppropper), med nitrogenindsprøjtningsanordning
 6334 eksklusive moms
Maskinen er fremstillet i AISI 304 rustfrit stål.
Tilgængelig på back-order
Beskrivelse
CBC-SA600N propmaskinen indeholder blokke af rustfrit stål.
CBC-SA600N propmaskine er kompatibel med agglomererede eller syntetiske propper med en diameter fra 22 til 26 millimeter, op til en højde på 50 millimeter. Dens dimensioner på 520 x 600 x 1830 mm og totalvægt på 110 kg passer perfekt til behovene hos de fleste professionelle i vin- og bryggerisektoren.
Funktioner:
  • Fremstillet i AISI 304 rustfrit stål
  • Rustfri stålblokke
  • Til agglomererede og syntetiske propper
  • Nitrogenindsprøjtningsanordning (fra en trykcylinder med nitrogen)
  • Diameter på propper: 22 til 26 mm
  • Højde på propper: 50 mm
  • Til flasker med højde: op til 375 mm
  • Kapningstid: 1.8 sekunder
  • Driftskapacitet: 500-700 flasker i timen (afhænger af en menneskelig operatør)
  • Maskinens mål: 520 x 600 x 1830 mm
  • Samlet vægt: 110 kg
  • Strømforsyning: 1-faset 220-240V 50Hz (valgfrit 3-faset 380-420V 50 Hz på forespørgsel)
Tekniske parametre:
Vægt 100 kg
Højde 1830 mm
Bredde 520 mm
Dybde 600 mm
Spænding (standard) 1-faset 220-240V 50Hz CE
Spænding (valgfrit) 3-faset 380-420V 50Hz CE
Yderligere oplysninger
Vægt 100 kg
Mål 1200 × 400 × 400 mm